Egy rendezvényen belül két jelentős eseményre került sor február 3-án a Radnóti Miklós Művelődési Központban: XXI. alkalommal rendezték meg a XIII. Kerületi Civil Szervezetek Napját, és a rendkívül gazdag program részeként dr. Tóth József polgármester megnyitotta a kerület 80. születésnapja alkalmából megrendezésre kerülő ünnepi eseménysorozatot is.
Az egész napos, nagy múltú Civil Nap résztvevőit és a szép számmal érkező érdeklődőket a Keil Ernő Fúvószenekar műsora fogadta, az együttes vezetője ezúttal örökzöld melódiákat választott a zenekar gazdag repertoárjából. Az eseményt övező hatalmas érdeklődés igazolta a rendezők döntését, hogy immár második alkalommal a korábbi, időközben szűknek bizonyult József Attila Művelődési központ helyett a RaM-ot választották a rendezvény színhelyéül.
A látogatók 25 kulturális, rendészeti, honvédelmi, egészségügyi, társkereső és hagyományőrző civil szervezet standját tekinthették meg, és 8 szolgáltatást nyújtó civil szervezet, közöttük a Magyar Vöröskereszt kerületi szervezete és a XIII. Kerületi Egészségügyi Szolgálat munkatársaival találkozhattak.A XXI. XIII. Kerületi Civil Szervezetek Napját dr. Tóth József nyitotta meg, ünnepi beszédében emlékeztetve az egybegyűlteket a kormányzat és a kerületi önkormányzat eltérő álláspontjára a civil szervezetek tevékenységével kapcsolatosan. –Az elmúlt időszakban valamennyien tanúi lehetünk annak, hogy a kormány gyanakodva és bizalmatlanul tekint a civil szervezetekre, és egyre erőteljesebben korlátozni igyekszik a tevékenységüket. Mi azonban azon az állásponton vagyunk, hogy civilek nélkül nincs demokrácia! Ennek megfelelően az önkormányzat szoros kooperációra és együttműködésre törekszik a kerületben működő civil szerveződésekkel, folyamatosan igyekszünk biztosítani az együtt gondolkodás és a közös cselekvés feltételeit. Figyelemmel kísérjük a Civil Kerekasztal rendezvényeit, amelynek résztvevői minden, a kerület lakosságát érintő kérdésről konstruktív és inspiráló eszmecseréket folytatnak. Mint ismeretes, az elmúlt hetekben került sor a Lendületben a XIII. Kerület ciklusprogram félidős értékelésére: a civil szervezetek ezúttal is elmondták véleményüket az elvégzett munkáról, és jó ötleteket adtak a folytatáshoz. Az önkormányzat minden évben Civil-díjjal ismeri el a legtevékenyebb civil szervezetek munkáját, a vándordíj átadására pedig hagyományosan a Civil Napon kerül sor. Eredményeink tehát közös munka gyümölcsei, amelyekre már a világ is felfigyelt: ezt bizonyítják a közelmúltban elnyert UNESCO és FIABCI díjak is.
Dr. Tóth József polgármester ünnepi beszédében felhívta a figyelmet a kerület közelgő 80. születésnapjára. –Úgy gondolom, hogy az is civil szervezeteink megbecsülését, partneri viszonyunk megerősítését bizonyítja, hogy a születésnapi rendezvénysorozat megnyitására a Civil Nap keretén belül kerül sor.A HungarIkonok a XIII. kerületben című kiállítással a kerület díszpolgárai előtt tisztelegnek korunk művészei. A kiállítás alapját Kárpáti Tamás sportújságíró egyedülálló gyűjteményének darabjai képezik: Papp László boxkesztyűje, Portisch Lajos bástyája, Szabó István filmrendező csapója és Szepesi György mikrofonja. Az értékes relikviákat neves képzőművészek alkotásai foglalják keretbe, segítve értelmezésüket, hangsúlyozva szimbolikus jelentőségüket.
A polgármester megnyitó szavait követően 12. alkalommal került sor a Civil Vándordíj átadására, amit ebben az évben a Balassi Bálint Bajtársi Egyesület képviselője vehetett át dr. Tóth Józseftől.
A díj átadását követően dr. Feledy Balázs művészeti író, művészettörténész mutatta be a HungarIkonok a XIII. kerületben kiállítás műtárgyait és alkotóikat, majd civil börzével, a Colosseum színpadon tánccsoportok, énekesek és más előadóművészek műsorával folytatódott a Civil Nap programja. A közönség szavazatai alapján a legjobb standnak járó elismerést az Angyalföld Polgárőr Szervezet kapta.Az egész napos rendezvény civil szakmai fórummal, majd civil gálával érte el tetőpontját, amelyen amatőr színtársulatok és kórusok bizonyították magas színvonalú felkészültségüket. A program a Balassi Kórus katona-, és népdalokból, kórusművekből összeállított egyvelegével zárult.